Рішення

З 26 по 30 травня 2014 року в Інституті космічних досліджень НАНУ-ДКАУ відбулася Четверта Міжнародна конференція «GEO-UA 2014», метою якої було обговорення стану та перспектив використання аерокосмічної інформації для розв’язання актуальних проблем природокористування, сталого розвитку та безпеки в межах міжнародних програм GEOSS, GMES/Copernicus, INSPIRE та реалізації українського сегменту GEOSS (системи GEO-UA).

До програми конференції було включено 103 доповіді від учасників з 12 країн та 58 організацій. В обговоренні актуальних проблем супутникового моніторингу в Україні взяли участь науковці з Києва, Харкова, Тернополя, Ужгорода та Львова. Особливу увагу на конференції було приділено проблемам розв’язання актуальних задач екологічного та сільськогосподарського моніторингу на основі супутникових даних, калібруванню та верифікації супутникових продуктів, питанням автоматизації моніторингу на основі методів штучного інтелекту та машинного навчання, а також практичному використанню наявного наукового доробку органами державної влади та місцевого самоврядування.

Учасники конференції відзначили високий рівень обговорених доповідей та прийняли наступну резолюцію:

  1. Відзначаючи високий рівень наукової дискусії, вважати проведення Четвертої міжнародної конференції «Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки» успішним.
  2. Продовжити традицію проведення конференції GEO-UA раз на 2 роки.
  3. Пріоритетними напрямами наукових досліджень в області спостереження Землі вважати супутникових моніторинг сільського господарства та надзвичайних ситуацій у співпраці з міжнародними організаціями GEO, CEOS, UN-SPIDER, JRC.
  4. Cхвалити ініціативу Інституту космічних досліджень Національної академії наук України та Державного космічного агентства України щодо проведення в Україні регіонального симпозіуму програми GEOGLAM, а також тренінгу JRC з питань використання напрацювань та програмного забезпечення JRC в Україні.
  5. Вважати необхідним забезпечити координацію зусиль зацікавлених міністерств, наукових установ, університетів та бізнесових кіл з метою реалізації якісно нової інформаційної системи підтримки управлінських рішень в сфері екологічного та сільськогосподарського супутникового моніторингу.IMG_9305_compression

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>